Forum socjologiczne

Przyjazna socjologia na luzie. Dyskusje na temat rodziny, społeczeństwa, kultury i tego, co nas otacza.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Zachęcam do rejestracji :).

#1 2017-03-28 01:03:26

Dafne
Administrator
Dołączył: 2017-03-27
Liczba postów: 27
Cel życiowy: Samorozwój
WindowsOpera 44.0.2510.857

Portale społecznościowe

Ostatnio namnożyło się nam portali społecznościowych, jak i aplikacji ułatwiających poznanie drugiej połowy czy wstawianie zdjęć.

Można wymienić króla takich miejsc, czyli Facebooka, który jednak traci powoli na autentyczności i popularności, zaś poszczególni użytkownicy znikają z Facebooka, usuwają konta bądź znacznie ograniczają aktywność. Jest to spowodowane prawdopodobnie brakiem poczucia bezpieczeństwa, a także wrażeniem bycia obserwowanym.
Facebook po prostu nie jest już tak modny jak kiedyś.

Za to inaczej jest z nową aplikacją na smartfony: Snapchatem. Po założeniu konta oraz dodaniu znajomych, wysyłamy do nich kilkusekundowe zdjęcia czy filmiki. Znikają one po maksymalnie 10 sekundach i nie da się ich ponownie odtworzyć. Można również dodać zdjęcie do katalogu My Story, gdzie widnieje przez 24 godziny. Wówczas można je dowolną ilość razy odtwarzać. Pod zdjęciem wyświetla się ilość osób przeglądających je wraz z konkretnymi nickami. To tak w skrócie o Snapchacie, nazywanym 'snapem'.

Wśród portali społecznościowych można wymienić takie platformy jak: My Space, Twitter, Naszą- klasę, Pinterest czy Instagram, gdzie możemy 'serduszkować' czyjeś zdjęcia i je komentować. Czyli zamiast facebookowego lajka, mamy serduszko.


Macie konto na portalach społecznościowych? Jakich?
Co o nich sądzicie? Lubicie je czy nie?

Offline

#2 2017-03-29 08:27:56

Chorong
Użytkownik
Dołączył: 2017-03-28
Liczba postów: 10
Windows XPFirefox 52.0

Odp: Portale społecznościowe

Mam Fb i korzystam z niego dosyć sporo jako takie źródło informacji na wiele tematów, śledze kilka grup między innymi mojej grupy na studiach.
Miałem ten Instagrama ale chyba mi usunęli konto za nieatywność na profilu, bo tylko dwa zdjecia wrzuciłem a tak to obserwowałem tylko co inni wrzucają.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
postprime - forumspeedrp - meduska - hormanica - dzikiepola