Forum socjologiczne

Przyjazna socjologia na luzie. Dyskusje na temat rodziny, społeczeństwa, kultury i tego, co nas otacza.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Zachęcam do rejestracji :).

#1 2017-03-28 00:55:51

Dafne
Administrator
Dołączył: 2017-03-27
Liczba postów: 27
Cel życiowy: Samorozwój
WindowsOpera 44.0.2510.857

Fora dyskusyjne

Jak wiadomo, boom na fora dyskusyjne skończył się parę lat wstecz, jednak fora dyskusyjne, zwłaszcza wielotematyczne, wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Sporo mówi się też o rosnącej sławie forów tematycznych, związanych np. z serialami, ulubionymi gwiazdami show biznesu czy muzyką.

Czy rejestrując się na forum, robicie przegląd piszących na nim użytkowników? Ciekawią Was inne twarze? Patrzycie na nich z punktu widzenia małego badacza, typu jacy są, co lubią, jakie są ich poglądy?

Co dla Was oznaczają fora dyskusyjne i po co na nie wchodzicie? Dla rozrywki, poznania ludzi czy z jeszcze innych powodów?

Offline

#2 2017-03-29 08:36:54

Chorong
Użytkownik
Dołączył: 2017-03-28
Liczba postów: 10
Windows XPFirefox 52.0

Odp: Fora dyskusyjne

Z wielotematyków już nie korzystam, zostało mi w zasadzie jedno forum na którym się regularnie udzielam.
Zawsze fora stanowiły dla mnie taki pewwien zastępnik realnego życia. Jako ze nie potrafię za bardzo w realu nawiązywać znajomosci probowałem swoich sił w necie, między innymi na forach. raz się udawało, raz nie. Obecnie to dla mnie rozrywka, i nadal mimo wszystko sposób na poznanie kogoś ciekawego, ale nie patrze na fora tylko pod katem użytkowników, nie przegladam ich przed rejestracją itd. To wszystko wychodzi w praniu, jak mi się dane miejsce nie spodoba to zawsze moge już tam nie wchodzić, więc napisze zawsze kilka postów, zobacze jak ludzie reagują i ocenia czy to miejsce dla mnie czy nie.

Offline

#3 2017-03-29 11:30:26

Dafne
Administrator
Dołączył: 2017-03-27
Liczba postów: 27
Cel życiowy: Samorozwój
WindowsOpera 44.0.2510.857

Odp: Fora dyskusyjne

Na forach piszę od 14. roku życia. To dla mnie taka odskocznia od realnego życia. Lubię dyskutować, a na żywo raczej mało jest okazji ku dyskusjom politycznym czy społecznym. Osobiście, nie wyobrażam sobie nie pisać na forach, choć wśród moich znajomych nie jest to popularna forma spędzania czasu.

Offline

#4 2017-03-30 19:38:45

Lady Blaise
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2017-03-29
Liczba postów: 4
Cel życiowy: Kształcić mądrość emocjonalną
WWW
Windows 7Opera 43.0.2442.1144

Odp: Fora dyskusyjne

Dafne napisał/a:

Czy rejestrując się na forum, robicie przegląd piszących na nim użytkowników? Ciekawią Was inne twarze? Patrzycie na nich z punktu widzenia małego badacza, typu jacy są, co lubią, jakie są ich poglądy?

Co dla Was oznaczają fora dyskusyjne i po co na nie wchodzicie? Dla rozrywki, poznania ludzi czy z jeszcze innych powodów?

Zazwyczaj nie robię przeglądu użytkowników. Ciekawią mnie tylko te twarze, które polubię. Czasem, ostatnio częściej, zaczynam patrzeć z punktu małego badacza. Interesuje mnie, jaki mają stosunek do interesujących mnie spraw, jakie mają do nich podejście. Najczęściej interesują mnie ich poglądy dotyczące sfery uczuć, cech, jak je rozumieją, jak postępują.

Dla mnie forum dyskusyjne oznacza miejsce, gdzie ludzie mogą się poznać, miło spędzić czas, dla mnie fora są miejscem, gdzie szukam bardzo fajnych, sympatycznych osób. Do pogadania o wszystkim. Na forach też dowiaduję się różnych rzeczy od ludzi, więc to też jest powód, dla którego wchodzę na nie.


Wierzę, że po każdej burzy kiedyś wyjdzie słońce
Pamiętaj, zawsze znajdzie się ktoś, kto Ci kibicuje
Zanim kogoś ocenisz, postaw się na jego miejscu i postaraj się go zrozumieć
Nie powiem, jak mi Ciebie brak, bo nie ma takich słów...

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
pls - instictmta - meduska - cartazrpg - forumspeedrp