Forum socjologiczne

Przyjazna socjologia na luzie. Dyskusje na temat rodziny, społeczeństwa, kultury i tego, co nas otacza.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Zachęcam do rejestracji :).

#1 2017-03-28 17:47:23

Dafne
Administrator
Dołączył: 2017-03-27
Liczba postów: 27
Cel życiowy: Samorozwój
WindowsOpera 44.0.2510.857

Konformizm vs nonkonformizm

Włączając się do nowej grupy (pracowniczej, koleżeńskiej, szkolnej), przyjmujecie jej reguły i normy bez wahania, obierając postawę konformistyczną czy odwrotnie, idziecie swoim szlakiem, buntując się trochę wobec zasad, preferując nonkonformizm?

Offline

#2 2017-03-28 21:41:18

Chorong
Użytkownik
Dołączył: 2017-03-28
Liczba postów: 10
Windows XPFirefox 52.0

Odp: Konformizm vs nonkonformizm

W pracy na pewno trzeba przyjąć kulturę organizacyjną jaka panuje w danej organizacji. Zwykle jest ona dopasowana do profilu danej organizacji i pracowników. Zresztą pracownicy pewne normy sami ustalają i stają się one nie pisanymi regułami postępowania przynajmniej na tym samym szczeblu. Co nie oznacza ze nie możemy ich zmienić wchodząc do danej grupy.
Ja zwykle staram się na początku, badając grupę, poznając ją, sprawdzić czy reguły w niej panujące mi pasują, jeśli tak to staram się zintegrować, jeśli nie to nie ma sensu na siłę próbować zmieniać coś w już zastanej grupie. Wychodze z załozenia że jako element obcy, to ja na początku powinienem się dopasować, potem dopiero jako już pełnoprawny członek grupy, moge proponować zmiany. I to sie tyczy każdej grupy, czy to w pracy, czy w szkole czy gdziekolwiek

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
icemamta - clsh - vistulainz2019 - motylkiproana - polityka