Forum socjologiczne

Przyjazna socjologia na luzie. Dyskusje na temat rodziny, społeczeństwa, kultury i tego, co nas otacza.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Zachęcam do rejestracji :).

#1 2017-03-28 10:15:22

Dafne
Administrator
Dołączył: 2017-03-27
Liczba postów: 27
Cel życiowy: Samorozwój
WindowsOpera 44.0.2510.857

Podejście do rodziny

Jestem ciekawa jakie jest Wasze podejście do rodziny - lubicie z nią przebywać czy niekoniecznie?
Rodzina jest dla Was ważnym elementem składowym życia czy raczej jesteście do niej zniechęceni? Co daje Wam rodzina? Lubicie się z poszczególnymi jej członkami?

Offline

#2 2017-03-28 21:45:07

Chorong
Użytkownik
Dołączył: 2017-03-28
Liczba postów: 10
Windows XPFirefox 52.0

Odp: Podejście do rodziny

Jest ważna, na pewno, ale ja jako człowiek który ma ogromne problemy ogólnie z ludźmi i z jakąkolwiek interakcją z drugim człowiekiem bardzo mało czasu spędzam z członkami mojej rodziny. Co daje... pewien parasol bezpieczeństwa, pewne poczucie tego że jak coś spieprze w życiu, będą tam i w jakis spoób pomogą, mniej lub bardziej...

Offline

#3 2017-03-30 00:14:44

shrek
Użytkownik
Dołączył: 2017-03-29
Liczba postów: 1
MacintoshSafari 602.1

Odp: Podejście do rodziny

Ważni są dla mnie rodzice, brat. Reszta rodziny pozostaje dla mnie dystans, widuje się z nimi raz na pare lat. Tak naprawdę są to dla mnie obcy ludzie których praktycznie nie znam....

Nie ma już u mnie w rodzinie wspólnych świąt czy jakiś uroczystości rodzinnych. Każdy sam sobie organizuje święta. Od czasu do czasu może zapląta się jakiś telefon z życzeniami jak komuś się przypomni. Tyle.

Myśle, ze wszystko w dużym stopniu za sprawa babci która za punkt honoru przyjęła sobie być w centrum , w związku z tym konsekwentnie od wielu lat knuje różne intrygi między poszczególnymi częściami rodziny tak aby wszystkich do wszystkich zniechęcać. Za czasów kiedy jeszcze bywały wspólne święta atmosfera zawsze była mocno napięta i średnio to wychodziło i każdy czekał chyba żeby odsiedzieć swoje i wrócić do siebie. Z czasem wszyscy z tego zrezygnowali i nikt nie ma ochoty nawet organizować czegoś.

Offline

#4 2017-03-30 13:38:45

Eteryczna
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2017-03-27
Liczba postów: 3
WWW
WindowsChrome 56.0.2924.87

Odp: Podejście do rodziny

Widzę, że wszędzie tak samo. Polacy chyba nie są stworzeni do rodzinnej atmosfery. ;D


I’m wasted, losing time. I’m a foolish fragile spine. I want all that is not mine. I want him but we’re not right.

Offline

#5 2017-03-30 15:08:02

Dafne
Administrator
Dołączył: 2017-03-27
Liczba postów: 27
Cel życiowy: Samorozwój
WindowsOpera 44.0.2510.857

Odp: Podejście do rodziny

No tak, kiedyś było zdecydowanie lepiej, rodzina trzymała się razem, a teraz albo porozjeżdżani po świecie, albo pokłóceni.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
motylkiproana - sandronekromanta - smswobodna - gornicynet - polityka